Dvoudenní seminář klasické védské jógy

1.700Kč/ seminář

Jiří Nývlt

Pátek-sobota 17.-18.11.2017 | 9:00 – 17:00 hod

< zpět na všechny akce

OBSAH semináře

Jedná se o kurz pro širokou veřejnost. Fyzické nebo psychické dispozice, věk, délka praxe jakéhokoliv jógového směru, či  mírný handicap nejsou překážkou. To ovšem neznamená, že seminář není vhodný pro lektory či cvičitele. Troufám si tvrdit, že všichni jsme začátečníci. Určitě ale můžete počítat s tím, že formou praktických cvičení, technik a ukázek se seznámíte rovněž se základními védskými principy klasické jógy v praxi, což se bez "trocha" povídání určitě neobejde. Cvičení jsou zaměřena nejen na jemné techniky provedení pozic a dynamických fází, ale i na techniku vědomého dechu a jak posilovat bdělou pozornost. Bude řeč o terapeutických účincích klasické jógy a způsobech zvyšování jejich účinnosti, o védském pojetí očisty, snižování napětí ve všech ohledech apod. Jiří Nývlt.

Pojem klasická védská jóga není novým směrem či druhem jógy. Právě naopak, není žádným druhem a ni směrem. Je cílena na praxi s využitím primárních védských principů, na nichž je založena podstata jógy jako taková, jež se vyvíjela od vědomí postupně k našemu tělu. To je také podstata praxe bez přívlastků, bez moderních trendů, bez kompromisů „civilizované“ společnosti. Je cílena a vnímána především jako mentální trénink, transformace naší mysli v každém ohledu jógové praxe i každodenního života. Pokud neumíme použít a využít zkušenosti v našem životě, každý den, každou hodinu, je sebelepší dovednost technik a cvičení, či encyklopedická znalost filozofie k ničemu. A pokud se cokoli děje bez přítomnosti našeho vědomí, „jako by se to nestalo“. Vše, co je, je buď vědomé, nebo nevědomé. Takového ryzího poznání lze dosáhnout kdekoli na světě, neboť se nachází uvnitř každého z nás prostřednictvím našich pocitů, vjemů a míry schopnosti našeho vnímání, postupně přecházejícího do přirozeného procesu vnímání.

Seminář je určen pro ty zájemce, kteří hledají inspiraci a aspiraci k upevnění tělesného či psychického zdraví, celkové vitality, případně nalezení skutečného smyslu a užitku života, na vlastní kůži pochopit, jak vlastně to co je, ve skutečnosti „je“. Účastníci se seznámí, jak využívat vlastní neomezený vnitřní potenciál transformace, sebeuzdravování (v rámci možného potenciálu těla a mysli), netušené možnosti života i vlastních schopností. Jógové pozice, cvičení či jakékoli techniky jsou „pouhým“ prostředkem a nikoli cílem. S tímto vším lze získávat postupně osobní zkušenost a jejím prostřednictvím dospět k poznání pravdy o sobě i životě samotném.

Forma je přizpůsobena maximalizaci osobního podílu každého účastníka na získaných zkušenostech. Průběh semináře bude cílen na vnitřní pocity a zážitky, na fyzické a současně mentální úrovni, na objasnění a praktické využití védských principů, mentálního tréninku při cílené práci s myslí, hluboké relaxace a seznámení s podstatou meditace, využití práce s tibetskými mísami apod. V neposlední řadě budou využity i praktické zkušenosti s dlouholetou praxí uplatnění klasické védské jógy v terapeutickém programu STIMULAČNÍ HARMONIZACE®.

 

RÁMCOVÝ PROGRAM SEMINÁŘE

1. význam a způsoby snižování celkového napětí, rozdíl mezi rovnováhou a harmonií, celistvost a lokalizace

2. význam a práce s dechem, dech jako nositel vitální síly – prány, dech jako základní očistná technika, význam dechu v jógové praxi, propojení tělo – dech, mysl – dech

3. očista v jógové praxi, možnosti samoléčení a transformace neuronové sítě, terapeutické účinky praxe klasické védské jógy, význam jemných vibrací (mantry, myšlenky, tibetské mísy apod.)

4. práce s pozorností, vjemy a pocity, jak je vnímat a využívat, vědomá pozornost a jógové pozice, princip „i méně je více“

 

LEKTOR: Jiří Nývlt

KAPACITA SEMINÁŘE: 10 osob (maximálně 12 osob)

CENA: 1.700Kč/seminář

POTŘEBY A POMŮCKY: podložku na cvičení, deku nebo velký ručník, teplé ponožky, jinak pohodlné volné vrstvené oblečení na cvičení, především si zajistit dostatek pití, lehká strava dle vlastního uvážení (čím méně, tím lépe)

 

 

REZERVACE A INFO: info@yofyz.cz