Extatický tanec

Tanec pěti rytmů

"Tanec 5 rytmů je praxe vědomého pohybu, tance a bytí, která integruje všechny úrovně: fyzickou, emocionální, mentální i duchovní. Zakladatelkou je Gabrielle Roth (1941-2012), která svůj život zasvětila terapeutické práci s lidmi, zkoumání a propojování oblastí tance, šamanského tranzu, léčení, divadla a východní spirituální praxe."

 

Přijďte společně se mnou vytvořit UNIKÁTNÍ TANEČNÍ MEDITACI, při které ze sebe vypotíme staré a nefunkční vzorce, prozkoumáme vlastní hranice komfortu, objevíme netušené možnosti našich fyzických těl, staneme se hudbou, rozpustíme se v prostoru a čase a znovu se spojíme s vlastní duší a naším vnitřním tanečníkem.

 

Do hloubek vlastní kreativity nás zavedou tyto rytmy:

FLOWING - Plynutí spojené s ženským elementem Země, které nás uzemní a přiměje naslouchat našemu tělu, energiím a potřebám. Jakmile se otevřeme plynutí našeho fyzického těla, všechny další cesty se nám otevřou.

 

STACCATO - spojené s mužským elementem ohně, nás otevře emocím, tužbám, strachům, hněvu, smutku i radosti. Staccato nás učí říkat vědomě "ano" či "ne" a je branou k našemu srdci. Ukazuje nám, jak vstupovat do světa v napojení na naše pocity.

 

Jakmile se jasné tvary ohnivého Staccata začnou mísit se zemským Plynutím, vznikne CHAOS. Zde můžeme odevzdat veškeré iluze, myšlenkové koncepty a představy a vrhnout se do víru katarze, do proudu "tady a teď". Jsme připravení nechat odejít vše, co nám již na naší cestě neslouží a vstoupit tak do neznáma. Chaos nám dává zakusit stav svobody.

 

Po intenzivní chaotické vodní vlně začíná přicházet vzdušná LYRIKA, pocit znovuzrození. Je to jako sklizeň úrody, kterou jsme v předchozích rytmech zaseli. V lehkosti, radosti a síle se odevzdáváme proudu života bez ohledu na to, jaké výzvy nám může přinést.

 

A tak začínáme být klidní a vnímáme ten pulzující život v nás i okolo nás. Jsme propojení s vesmírem a pohybujeme se už jen uvnitř. Je to rytmus dokončení, integrace zkušenosti a zároveň zárodek nového cyklu, dalšího plynutí... v KLIDU praktikujeme umění pokorného a vědomého zakončení, puštění a přípravu na nové.

 

V tomto tanci nejsou určené žádné sestavy či kroky, ale hudba nás vede k autentickému pohybu, který může mít nespočet podob.  Můžeme se vlnět, dupat, sedět či ležet nebo dokonce nehybně stát. Všechno je správně a i navenek prostý pohyb může být obrovsky léčivý.

 

JAK SETKÁNÍ PROBÍHÁ...

Sejdeme se v úterý po 19 hodin a po úvodním kakau začneme půlhodinovou "rozcvičkou". Naladíme se na své tělo, aktuální potřeby, energii celého dne a lidí okolo nás. Seznámíme se s prostorem a najdeme také svůj záměr pro daný tanec. Poté začneme volně plynout prostorem, až se postupně rozplyneme v tanci a staneme se hudbou. Na závěr se společně uzemníme a připravíme na odchod. Zážitky budeme moci posdílet v bezpečném kruhu a zakončit setkání kouskem ovoce, oříškem či jiným mlsáním.

 

PRO VÍCE INFORMACÍ

mi neváhej napsat na FB nebo mail beckovalucie@gmail.com. Můžeš zkusit také volat na 721 225 860.

 

REZERVACI

...proveď prosím přes rezervační systém přímo na webu www.yofyz.cz - pokud nebudeš vědět, jak na to, čekni FAQs a když to ani tak nepůjde, tak mi napiš a nějak to vykoukáme spolu ;)

 

Těším se na Tebe!

s láskou,

Luci

 

 

CENA: Donation based

Místo konání: YoFyz jógové centrum, Masarykova 44, 779 00 Olomouc

LEKTOR: Luci Bečková

 

Lucie Bečková

Úterý 23. dubna 2019 v 19:15

< Zpět na všechny akce

YoFyz © 2016-2019

webdesign a grafika: Maia Design