Michaela Máté

Instruktorka jógy, psycholožka, majitelka

Lekce: Flow Jója

“Jóga není o zlepšení sebe sama, je o přijetí sebe sama.”

 -  Gurmukh Kaur Khalsa

 

Baví mě poznávat stále něco nového, experimentovat, přemýšlet, mám ráda pohyb. Proto mě oslovila jóga a také psychologie. Od malička jsem byla přemýšlivá, což mi někdy pomáhalo, jindy to bylo spíše na škodu...

Jóga mě učí jak se uvolnit, jak některé věci nechat plynout, podívat se na ně z jiného úhlu pohledu, jak víc prožívat přítomný okamžik, naladit se více na sebe a více se přijímat. Naučila mě využívat dechové, relaxační a meditační techniky v praxi.

Psychologie mi poskytuje zase jiné možnosti a techniky seberozvoje. Nejvíce mě zajímá pozitivní psychologie, psychosomatika, koncept všímavosti.

Toto propojení mi dává smysl a využila jsem ho i pro svou diplomovou práci, kde jsem zkoumala, jak může jóga přispívat k duševní pohodě. Pokud Vás má práce zajímá, můžete si ji přečíst zde,

V souvislosti s jógou jsem potkala a stále potkávám zajímavé lidi, kteří podobně smýšlejí, zamilovala se do Indie a celkově jsem postupně změnila životní styl.

V józe nejsem striktně vyhraněná. Jógu přizpůsobuji a kombinuji podle aktuálního naladění, potřeby, získaných zkušeností a životních okolností. Zaměřuji se na správné provedení pozic, všímavost ke svému tělu, dechu a pocitům.

Více mě oslovují dynamické styly, nejvíce mě ovlivnila Asthanga a Iyengar jóga. Absolvovala jsem mnoho jógových výcviků, workshopů, nejvíce mě ovlivnil teachers training v Indii.

vzdělání

2010/2011 | Kurz Shiatsu, Olomouc

2013/2014 | Instruktor jógy - specializace Hathajóga, Praha

2014 | Kurz - autogenní trénink, Olomouc

2015 | Yoga teacher training course, Goa, Indie

2016 | Magisterské studium Psychologie na Filozof. fakultě UP v Olomouci

2017 | Tělesně zakotvené prožívání - Focusing, Brno

2017 | Biosyntéza pro ženy, Brno

 

KONTAKT NA LEKTORKU: 608 442 859

YoFyz © 2016-2019

webdesign a grafika: Maia Design