pavlína pETŘÍKOVÁ

Instruktorka jógy

S jógou jsem se poprvé setkala asi před deseti lety. A to tak, že mě popadla silná touha začít se sebou něco dělat. Začala jsem s power jógou. Tu jsem nějakou dobu cvičila a to poměrně často, neboť i přes velmi náročnou práci jsem docházela cvičit pětkrát týdně. Asi po půl roce mne ale přestala power yoga naplňovat a posouvat dále a tak mi samotnou lektorkou byla doporučena iyengar jóga u Heleny Kubrychtové Bártové. A po první lekci navíc s touto výbornou učitelkou bylo jasno. Iyengar jógu jsem si zamilovala.

Do studia k Heleně jsem docházela velmi často a byla jsem nadšená z toho, jak se nejdříve moje tělo a poté i mysl začínají postupně měnit. Po nějaké době se otevíral ttc (teacher training course) a já jsem neváhala a to i přes to, že moje jógová praxe nebyla tak dlouhá, jak bylo požadováno. Byly to tři náročné roky, které mě naučily disciplíně, preciznosti a vytrvalosti v jednotlivých pozicích. A tak se můj život nenuceně začal měnit.

Jsem moc ráda, že mohu být součástí tohoto precizního a velmi promyšleného  systému a neustále se v rámci iyengar jógy vzdělávat a předávat tyto zkušenosti dál.

iyengar jóga

Jóga,  která klade obrovský důraz na preciznost při nastavování jednotlivých pozic. Promyšlené sekvence ásan, které na sebe plynule navazují, tak aby tělo připravily na náročnější pozice. Při iyengar józe se používají různé pomůcky např. bloky, bolstery, pásky, speciální židle, a spousty dalších. Tyto pomůcky pomáhají donastavit pozici tak, aby si člověk neubližoval a aby byl schopen např. protáhnout záda, dopnout lokty a kolena, prodloužit páteř.

AKTUÁLNĚ JSEM NA MATEŘSKÉ DOVOLENÉ. LEKCE JSOU NYNÍ OMEZENÉ. UČÍM POUZE NA J.GLAZAROVÉ 5A, AYURVEDA CENTRUM, BLÍZKO MÉHO BYDLIŠTĚ A V TĚCHTO ČASECH:

 

ČTVRTEK: 17:30 - 18:30

 

NEDĚLE: 9:00 - 10:00

 

KONTAKT: 776 611 164

 

 

 

YoFyz © 2016-2018

webdesign a grafika: Marie-Christine Simek

simkova.mary@seznam.cz