Petra Zárubová

Instruktorka jógy

Lekce: Hatha jóga pro začátečníky

“Most people have no idea how good their body is designed to feel.”

-- Kevin Trudeau

 

Má cesta k józe...

Poměrně často se setkávám s dotazem, jak dlouho se věnuji józe. A zjistila jsem, že na ni vlastně neumím ani odpovědět. Jak označit přesný začátek? Je to první odcvičená pozice, lekce, přečtená Oshova kniha, první vědomé vnímání dechu nebo nevědomé praktikování určitých zásad?

Jsem pozitivní člověk do morku kostí a jak by poznamenal můj kamarád: “kdybych tě neznal, řekl by si, že na něčem jedeš”. A já už dnes vím, že to “něco” je jóga - její filozofie i praxe. Že se mi do života vkrádala pomalu, dlouho i nepozorovaně, a že je mi v její přítomnosti nesmírně fajn... ale to je už na jiné povídání :-)

Jsem typ člověka, který nemá sport zadarmo a když něco chce, pěkně si to vydře :-) Mnoho sportovních aktivit jsem se s vervou sobě vlastní naučila, ale teprve v józe jsem pocítila, že není lepší tělo, než to, co právě máme. Umožní nám jít do pozice tak daleko, jak v danou chvíli samo potřebuje. Není lepší čas, než právě teď. Máme vše potřebné, stačí jen chtít, jednoduše se odhodlat. Odložit pochybnosti, možná na chvíli i pár povinností.

To samotné stačí, abychom udělali něco pro své tělo i mysl. A pokud to je to jediné, co vám budu moci předat, bude mi nesmírnou ctí!

 

LEKCE:

Hatha jóga pro začátečníky

O stylu lekcí >

KONTAKT NA LEKTORKU:

Tel.: 602 337 511

 

YoFyz © 2016-2019

webdesign a grafika: Maia Design