Radka Čontošová

Instruktorka jógy

S jógovou praxí jsem začala ve svých 17 letech, kdy jsem pociťovala silnou potřebu poznávat sama sebe. Zjistila jsem, že jóga je pro to ideálním nástrojem. V Brně, odkud pocházím, byly položeny pevné základy pro moji další jógovou praxi.

Po maturitě jsem se dostala na vysokou školu v Olomouci, kde nyní 3. rokem studuji fyzioterapii na sportovní fakultně univerzity Palackého. Studium přináší mnoho nových poznatků, ale právě ve spojení se studiem jógy mi přináší ucelenost a komplexnost k chápání lidských neduhů, které se často promítají ve fyzickém těle a odráží se také na psychice jedince.

Na jaře 2017 jsem si udělala instruktorský kurz jógy v jógovém studiu Yoga Brno pod vedením zkušené lektorky Evy Blahošové, který mi otevřel nové dveře lektorství, a proto jsem tady. Učení je dalším krokem, který ve své praxi chci učinit abych se posunula zase o kousek dál.

Měla jsem možnost vyzkoušet hodně stylů jógy, ze kterých se mi zamlouvá v poslední době nejvíce Ashtanga Vinyasa jóga, klasická hatha jóga a Iyengar jóga. Ráda bych aspekty těchto stylů propojovala spolu s poznatky z fyzioterapie. Do svých lekcí ráda zapojuji také dechová cvičení a relaxaci na konci každé lekce.

 

LUNCH JÓGA

Lunch jóga je určena pro všechny, kteří se v poledne potřebují protáhnout z dlouhého sezení na židli v práci nebo ve škole a zároveň posílit svoje tělo i ducha. Doba oběda je pro Vás ideálním časem pokud nejste ranní ptáčata a po práci nebo po škole už nemáme na nějaké cvičení ani pomyšlení. Lekce jsou určeny pro začátečníky i pokročilé, protože každou pozici lze modifikovat a přizpůsobit tak stupni Vaší pokročilosti.

Na začátku lekce se pozorností přesuneme k tady a teď, k našemu dechu, k podstatě nás samých. V průběhu celé lekce budeme pozornost směřovat především k páteři, která nejvíce trpí dlouhým sezením, zklidnění mysli a dobití energie pomocí vybraných ásan do druhé poloviny dne. Lekci zakončíme společnou relaxací.

YoFyz © 2016-2018

webdesign a grafika: Marie-Christine Simek

simkova.mary@seznam.cz