Radka Sedláčková

Instruktorka jógy

Od dětství jsem se věnovala různým sportům a ke všemu co s tím souvisí jsem měla vždy velmi blízko.

Zajímalo mě, jak funguje lidské tělo, co s čím souvisí, jak tělo pracuje, a proto jsem se rozhodla, profesně se oboru fyzioterapie věnovat.

K józe jsem se dostala přibližně před 11 lety, kdy jsem se po porodu své první dcery chtěla vrátit zpět do kondice a jóga tehdy byla výborným doplňkem k ostatním sportovním, spíše silovým aktivitám jako squash, běh, TRX (později i absolvování TRX Suspension Training Course). Vzhledem k tomu, že sama trpím bolestmi zad a výhřezem meziobratlové ploténky, začalo silových aktivit ubývat a jógy přibývat.

Jak jsem zmínila, mám vystudovanou fyzioterapii (v současnosti soukromou praxi), a jóga mě začala velmi zajímat i po stránce profesní, až  nakonec si mě naprosto získala, a proto jsem si své vzdělání v oblasti jógy doplnila (a stále doplňuji, je to nekončící proces) v Power Yoga Akademii u Vaška Krejčíka, kde se vše krásně propojilo – tělo, dech a mysl.

Jóga není věda, nikdy by se z ní neměla vytratit pevnost a pružnost (sthira a sukham), lehkost a radost, je to však(z mého pohledu) neuvěřitelně propracovaný a zárověň velmi jednoduchý systém péče o celé tělo a základní podstatu vlastního bytí.

Je pro mě současně úžasným spojením rehabilitace, sportu a zdravého životního stylu. Stala se nezbytnou součástí mého života. Jógou si můžete výborně pomoci, ale také, jako u jakékoli jiné fyzické aktivity, při jejím špatném a nevhodném provedení, ublížit. Jóga vás však naučí více porozumět vlastnímu tělu,  více ho poslouchat a současně i „vypnout“ a relaxovat.

Ve svých lekcích se snažím propojovat dynamickou power yogu s prvky terapeutickými, zaměřovat pozornost na propojení dechu s pohybem, objevovat vnitnřní klid a stabilitu a hlavně - naučit se prožívat přítomný okamžik.

KONTAKT NA LEKTORKU: 777 072 830