Luci Bečková

Instruktorka jógy

Jóga je pro mě časem zklidnění mysli skrze pohyb těla. Vědomý dech, tlukot srdce, příjemná hudba či koncert ticha, plamen svíčky. Ráno, večer, v pokoji či na pláži. Věřím, že cesta je cíl a mou cestou je nalezení harmonie těla, mysli i duše.

MÁ JÓGOVÁ CESTA
Jóga provází můj život od střední školy - přesněji od chvíle, kdy jsem přestala jíst maso. Po mé cestě na autobus otevřeli novou vegetariánskou jídelnu, na jejíž výloze jsem jednoho dne uviděla pozvánku nově se otevírajícího jógového centra. Jako by to byl letáček jen a jen pro mě.
Ze začátku o studiu moc lidí nevědělo a tak jsem si mohla užívat „face to face“ lekce pouze s lektorkou, která mi věnovala plnou pozornost. Ze začátku to byla klidná Hatha, postupem času náročnější sestava Asthanga Vinyasa jógy, která ve mně vždy rozproudila energii neuvěřitelným způsobem, a proto jsem ji začala praktikovat také doma. Jedna sestava, mnoho hodin pokaždé s jinou náladou, ale vždy stejným koncem – slastným pocitem v závěrečné savasaně.
Ochutnala jsem mnoho stylů od hatha, přes akrobatickou až po aero lekce v závěsných sítích, vždy jako by mi tam ale něco chybělo. Hodina prostě nikdy nebyla dostačující a tak jsem od lekcí upustila a praxe jógy zůstala vždy „jen moje“. Učila jsem se poznávat limity vlastního těla a postupně ony hranice posouvat.
Vášeň pro skupinové lekce ve mně opět probudila až bikram jóga, která krásně ladí s mým vnitřním ohněm a kterou nyní provázím také klienty v Hot City Józe v Olomouci. Postupem času jsem v sobě začala harmonizovat mužskou a ženskou energii a také to mě dostalo k Jin Józe.
První hodinu jsem upřímně nenáviděla od začátku až do konce. Celý život jsem totiž v sobě kultivovala jangovou energii, ať už vědomě, či nevědomě a věnovala se hlavně dynamickým aktivitám. Zůstat bez pohybu těla a mysli pro mě bylo hotové utrpení. S každým dalším pokusem to bylo lepší a lepší a nyní obohacuje jin jóga téměř každé moje ráno. Jako bych do ní potřebovala dozrát.

Pokud zrovna necestuju všude možně po světě, bavím se tvořivou prací. Veškeré mé aktivity mají „body, mindspirit“ zaměření. Aktuálně provádím saunové rituály na olomouckém aquaparku, vedu lekce hot jógy, začínám s masážemi a výrobou přírodní kosmetiky a přítelem podnikám pod projektem Živá Zahrada. Společně se věnujeme rostlinné stravě, kurzům raw food, řízeným meditacím, tvorbě vision boardů a pořádání Oživujících pobytů.

"Když něco chceš, celý vesmír se spojí, abys toho dosáhl."

- Alchymista, Paulo Coelho -

Lekce v Yofyzu

Kontakt

tel.: +420 721 225 860