VERONIKA JOHNOVÁ

Instruktorka jógy, masérka

 Od malička jsem sportovala, konkrétně jsem milovala aerobic a jako spousta žen, postupně jsem začala cítit, že mé tělo touží po něčem klidnějším. Po střední škole jsem se začala věnovat masážím a svět relaxace a uvolnění v současném světě mi od té doby dává víc a víc smysl.

Po vysoké škole jsem se v roce 2016 odstěhovala za láskou do Plzně a tam šla poprvé na jógu. Žena, která ji vedla, mě okouzlila a já byla od té doby jógou přitahována jako magnet. Pro hormonální nerovnováhu jsem začala právě kurzem hormonální jógy a tu od té doby praktikuji a těší mě její zdravotní účinky.

Po pravidelném docházení na lekce klasické hatha i power jógy jsem se rozhodla prohloubit své znalosti a na začátku roku 2019 jsem si udělala 150 hodinový akreditovaný kurz instruktora jógy u Václava Krejčíka v Praze. Nyní cítím, že chci předávat kouzlo jógy dál a vést lekce. Všichni, kteří jsme někdy zažili v józe nebo po ní ten nepopsatelný pocit flow, čiré radosti z bytí a z prosté přítomnosti, se asi shodneme na tom, že právě toto nás k praktikování jógy táhne. Kromě úžasných zdravotních benefitů je právě napojení se na svou neopakovatelnou esenci, podstatu, na svůj zdroj tím, co chceme zažívat zas a znovu. Podle mě je čas na józe takové rande sám se sebou, kde se zamilujeme a s tímto pocitem motýlků v břiše odcházíme z lekce domů.

Mým cílem je, abyste toto flow cítíli nejen na podložce, ale také v běžném životě. Je také přirozené, že v józe narážíme na limity svého těla, jakmile se v ásáně uvolní mysl, tělo se překvapivě rychle přizpůsobí, změna musí jít zevnitř. Každá pozice má své poslání, svůj význam a naše tělo je chrám, ve kterém můžeme zažívat symboliku ásán a uvědomovat si život v souvislostech. Kladu důraz na důkladné prodýchání pozice, protože dech je život a cílem je život přivést i do těch nejzatuhlejších míst našeho těla, aby byly pružnější, připojí-li se i mysl, duch ožije a stáváme se jiným člověkem. To je podle mě kouzlo jógy.

Kromě jógy, která mě naplňuje a baví, miluju taky tanec, konkrétně kizombu, kterou s kamarádem i učíme. Dále pak bachatu nebo salsu. Ráda vyrábím náramky z korálků (menstruační náramky), skládám básničky a řídím auto. Masáže a dotek patří do mého života stejně jako jídlo, které si ohromně užívám hlavně s přáteli.

Jógové vzdělání

2019- Instruktor powerjógy, Praha

2021- Kurz meditací , Olomouc

Kontakt

tel.: 773756277

mail: johnovaveronika@seznam.cz

web: www.tvamasaz.cz,

facebook: Tvá jóga.cz